Akademia Sukcesu

Zmiany w zawodach medycznych

W zawodach medycznych zbliża się ważna zmiana. Ruszył Centralny Rejestr Osób Uprawnionych do Wykonywania Zawodu Medycznego.

Centralny Rejestr Osób Uprawnionych do Wykonywania Zawodu Medycznego

Ważne ogłoszenie dotyczące zawodów medycznych takich jak m.in: 
𝐚𝐬𝐲𝐬𝐭𝐞𝐧𝐭𝐤𝐚 𝐬𝐭𝐨𝐦𝐚𝐭𝐨𝐥𝐨𝐠𝐢𝐜𝐳𝐧𝐚, 𝐨𝐩𝐢𝐞𝐤𝐮𝐧 𝐦𝐞𝐝𝐲𝐜𝐳𝐧𝐲, 𝐭𝐞𝐜𝐡𝐧𝐢𝐤 𝐦𝐚𝐬𝐚𝐳̇𝐲𝐬𝐭𝐚, 𝐭𝐞𝐜𝐡𝐧𝐢𝐤 𝐬𝐭𝐞𝐫𝐲𝐥𝐢𝐳𝐚𝐜𝐣𝐢 𝐦𝐞𝐝𝐲𝐜𝐳𝐧𝐞𝐣 oraz 𝐭𝐞𝐫𝐚𝐩𝐞𝐮𝐭𝐚 𝐳𝐚𝐣𝐞̨𝐜𝐢𝐨𝐰𝐲.

Zmiany w zawodach medycznych stały się faktem. 26 marca 2024 roku weszła w życie Ustawa o niektórych zawodach medycznych. Wprowadza regulacje w 15 zawodach medycznych. Głównie chodzi o to, by pracowali w nich wyłącznie profesjonaliści — odpowiednio wykształceni z chronionym prawnie tytułem zawodowym.

Ruszył Centralny Rejestr Osób Uprawnionych do Wykonywania Zawodu Medycznego

𝐓𝐞𝐫𝐦𝐢𝐧 𝐝𝐨 𝟐𝟓 𝐰𝐫𝐳𝐞𝐬́𝐧𝐢𝐚 𝟐𝟎𝟐𝟒 

 Osoby, które posiadają kwalifikacje w jednym z wymienionych w przepisach zawodów mogą pracować bez wpisu do rejestru przez rok – do 25 marca 2025 roku. Po tym terminie bez wpisu nie będą mogły wykonywać zawodu.

𝐑𝐞𝐣𝐞𝐬𝐭𝐫 𝐝𝐨𝐬𝐭𝐞̨𝐩𝐧𝐲 𝐭𝐮𝐭𝐚𝐣 https://rizm.ezdrowie.gov.pl

Instrukcję znaleźć można pod adresem: https://rizm.ezdrowie.gov.pl/

howToUseRizm

𝐏𝐚𝐦𝐢𝐞̨𝐭𝐚𝐣𝐜𝐢𝐞, 𝐧𝐢𝐞 𝐳𝐨𝐬𝐭𝐚𝐰𝐢𝐚𝐣𝐜𝐢𝐞 𝐰𝐩𝐢𝐬𝐮 𝐧𝐚 𝐨𝐬𝐭𝐚𝐭𝐧𝐢𝐚̨ 𝐜𝐡𝐰𝐢𝐥𝐞̨. 𝐂𝐚ł𝐚 𝐩𝐫𝐨𝐜𝐞𝐝𝐮𝐫𝐚 𝐭𝐫𝐰𝐚 𝐨𝐤𝐨ł𝐨 𝟏𝟓 𝐦𝐢𝐧𝐮𝐭!

𝗨𝘄𝗮𝗴𝗮 – jeśli ktoś posiada kwalifikacje w dwóch lub więcej zawodach medycznych, musi dokonać tylu wpisów, ile różnych zawodów wykonuje lub do których posiada uprawnienia. 

Szkoły AKADEMII SUKCESU to : Twój DOBRY wybór - Zapraszamy !

Akademia Sukcesu

Rozpoczynamy zapisy na semestr jesienny 2024/2025. Sprawdź naszą ofertę edukacyjną, wybierz wymarzony kierunek i zapisz się już dziś !

Rekrutujemy