Kierunek

Opiekunka dziecięca

Zapisy online

Interesuje Cię ten kierunek? Zapisz się online już teraz!

Semestry:

4

Tryb:

weekendowy/dzienny

Koszt:

0,00 zł/miesiąc

Miasta:

Białystok, Ostrołęka, Suwałki

Opiekunka dziecięca Białystok, Ostrołęka, Suwałki

Nowy, bezpłatny kierunek w Akademii Sukcesu – opiekunka dziecięca. Czas nauki na kierunku to 2 lata (4 semestry), nauka jest bezpłatna. Rekrutujemy na kierunek Opiekunka dziecięca do oddziałów w Białymstoku i Suwałkach, praktyka zawodowa to 140 godzin.
Opiekunka dziecięca zajmuje się sprawowaniem fachowej opieki nad małymi dziećmi w wieku od 0-4 roku życia. Zadaniem opiekunki jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa dziecku oraz zaspokajanie jego potrzeb. Opiekunka wykonuje codzienne czynności związane z pielęgnacją dziecka – odpowiada za jego higienę, kąpiele, mycie, przewijanie, przebieranie, czesanie, pielęgnację środkami kosmetycznymi. Odpowiada również za prawidłowe odżywianie dziecka, podawanie leków, jeśli zachodzi taka konieczność, wykonywanie zabiegów rehabilitacyjnych w zastępstwie rodziców.
Do zadań opiekunki należy prowadzenie zajęć opiekuńczo-wychowawczych i edukacyjnych uwzględniających rozwój psychomotoryczny dziecka właściwy dla wieku dziecka oraz zagwarantowanie wypoczynku na świeżym powietrzu. Zawód opiekunki dziecięcej jest zajęciem dla osób, które lubią pracę z dziećmi i mają z nimi dobry kontakt. Od opiekunki oczekuje się przede wszystkim odpowiedzialności, spokoju, opanowania, łagodności, ale równocześnie pewnego zdecydowania, potrzebnego do zapanowania nad dziećmi oraz cierpliwości.

Chcesz zapisać się na ten kierunek? Zarezerwuj sobie miejsce już teraz i zapisz się online:
Jeśli masz pytania związane z kierunkiem, czy rekrutacją napisz do nas: biuro@as.edu.pl lub zadzwoń i porozmawiaj z opiekunem kierunku: 662 231 142.
 
Perspektywy zatrudnienia:

Absolwent uzyskuje kwalifikacje i jest przygotowany do podjęcia zatrudnienia m.in. w:

 • żłobkach,
 • domach opieki,
 • szpitalach, hospicjach i różnego rodzaju ośrodkach, które zajmują się opieką nad dziećmi (zarówno pełnosprawnymi, jak i niepełnosprawnymi),
 • opiekunka dziecięca może też pracować w charakterze niani, wynajmowanej przez rodziców podczas ich nieobecności w domu do opieki nad dziećmi.
Kwalifikacje w zawodzie:

SPO. 04. Świadczenie usług opiekuńczych i wspomagających rozwój dziecka

Program nauczania:
 • Bezpieczeństwo i higiena pracy w zawodzie opiekunka dziecięca
 • Język angielski zawodowy
 • Podstawy anatomii i fizjologii dziecka
 • Pierwsza pomoc
 • Zdrowie publiczne
 • Podstawy psychologii, etyki i komunikacji interpersonalnej
 • Wychowanie dziecka
 • Język migowy
 • Pielęgnacja dziecka zdrowego
 • Pielęgnacja dziecka chorego lub/i z niepełnosprawnością
 • Pracownia wychowania dziecka
 • Pracownia pielęgnacji dziecka
 • Pracownia literatury dziecięcej,
 • Wychowanie plastyczno-techniczne
 • Wychowanie muzyczne
Praktyka zawodowa:

4 tygodnia – 140 godzin

OPIEKUNKA DZIECIĘCA BIAŁYSTOK, OSTROŁĘKA, SUWAŁKI. Kierunek opiekunka dziecięca dostępny jest w naszych oddziałach w Białymstoku, Ostrołęce i Suwałkach. Zdobądź ciekawy i poszukiwany na rynku pracy zawód. Dołącz do najlepszych i zacznij naukę w Akademii Sukcesu. Zapraszamy serdecznie – opiekunka dziecięca w 4 semestry, czesne 0,00 zł.

Jeśli chcesz wziąć udział w wybranym szkoleniu, to zapisz się online lub skontaktuj się z nami bezpośrednio:

Shape
Shape

FAQ

Pytania i odpowiedzi

Dokumenty do naszych szkół można złożyć bezpośrednio w sekretariacie w Białymstoku, Suwałkach i Ostrołęce. Wszelkie informacje uzyskacie Państwo kontaktując się z nami telefonicznie, bądź mailowo.

Nauka w szkołach Akademii Sukcesu odbywa się w trzech trybach: dziennym, weekendowym i zaocznym. Oferujemy też na wybranych kierunkach naukę zdalną online.

Po ukończeniu szkoły, bądź kursu otrzymujecie Państwo odpowiednie zaświadczenia i dyplom MEN-owski poświadczający zakończenie nauki. Na kierunkach zawodowych dodatkowo certyfikaty i zaświadczenia o pozyskaniu umiejętności zawodowych w danym obszarze.

Plany zajęć i dokumenty niezbędne do rekrutacji znajdziecie Państwo bezpośrednio na naszej stronie internetowej, w odpowiednich działach.

Zajęcia online oferowane są na wybranych kierunkach. Nauka odbywa się najczęściej poprzez Skype.

Większa część naszej oferty edukacyjnej to zajęcia bezpłatne. Na kierunkach płatnych aktualny cennik zamieszczamy na karcie informacyjnej danego kierunku. W razie pytań prosimy o kontakt mailowy, telefoniczny, bądź bezpośredni w naszych sekretariatach.

Pełna oferta edukacyjna naszych szkół znajduje się na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji mailowo, telefonicznie i bezpośrednio w sekretariatach naszych szkół. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania i uwagi.

AKADEMIA SUKCESU

Z nami osiagniesz sukces !

Akademia Sukcesu

Rozpoczynamy zapisy na semestr jesienny 2024/2025. Sprawdź naszą ofertę edukacyjną, wybierz wymarzony kierunek i zapisz się już dziś !

Rekrutujemy