FLORYSTA

Koszt: 0,00 zł

Miasta: Białystok, Ostrołęka, Suwałki, Zamość

Florysta 2 semestry w bezpłatnej szkole policealnej

Florysta to jeden z najbardziej popularnych kierunków policealnych w naszych szkołach w Białymstoku, Ostrołęce, Suwałkach i Zamościu. Uczy praktycznego i uniwersalnego zawodu, bardzo poszukiwanego na krajowych oraz zagranicznych rynkach pracy. Już za rok możesz mieć nowy zawód, który pozwoli ci prowadzić własną działalność gospodarczą lub podjąć pracę w zawodzie florysty! Przygotujemy Cię w 100% do egzaminu zawodowego!

Florysta to kierunek zarówno dla osób tuż po szkole ponadgimnazjalnej, jak i osób po 50-ce!

W ciągu roku zwiększysz swoje szanse na zatrudnienie m.in.:

– w kwiaciarniach,

– w sprzedaży roślin ozdobnych, materiałów dekoracyjnych i wyrobów florystycznych,

– w firmach zajmujących się obsługą uroczystości,

– w biurze architektonicznym przy projektowaniu dekoracji roślinnych w obiektach

– w jako osoba prywatnie świadcząca usługi w zakresie aranżacji wnętrz dekoracjami roślinnymi i urządzania ogrodów.

Zajęcia prowadzimy we własnej pracowni florystycznej z wykorzystaniem niezbędnych materiałów do zajęć, w tym kwiatów żywych i sztucznych, za które słuchacze nie ponoszą dodatkowych opłat! Zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra z wieloletnim doświadczeniem, zapewniając miłą i przyjazną atmosferę.

Chcesz zapisać się na ten kierunek, zarezerwuj sobie miejsce już teraz i zapisz się online:

Jeśli masz pytania związane z kierunkiem, czy rekrutacją napisz do nas: biuro@as.edu.pl lub zadzwoń i porozmawiaj z opiekunem kierunku: 662 231 142.

Opis kierunku

Na kierunku florysta nauczysz się wykonywać kompozycje kwiatowe z kwiatów żywych, suszonych oraz wiązanek okolicznościowych np. z okazji ślubu, komunii. Poznasz rodzaje i nazwy roślin oraz i technik ich utrwalania. Podczas nauki słuchacze poznają rodzaje materiałów stosowanych we florystyce, zasady obowiązujące przy komponowaniu bukietów oraz realizują własne pomysły dekoratorskie.

Wiedza i umiejętności jakie zdobędziesz na kierunku florysta:

– wykonywać kompozycje kwiatowe z kwiatów żywych, suszonych oraz wiązanek okolicznościowych np. z okazji ślubu, komunii
– utrwalać rośliny różnymi metodami

-planować i wykonywać projekty dekoracji roślinnych
– opracowywać harmonogramy i kosztorysy prac realizowanych w procesie wykonywania wyrobów florystycznych
– dobierać materiał roślinny do tworzenia dekoracji roślinnej zależnie od stylu i rodzaju dekoracji, okazji, sezonu oraz warunków otoczenia
– przygotowywać materiał roślinny, susz i sztuczne rośliny do dekoracji
– wykonywać dekoracje roślinne np. z roślin suszonych, doniczkowych lub kompozycji mieszanych
– pozyskiwać i przyjmować zlecenia na wykonanie dekoracji florystycznych od klientów

Program nauczania

Lp PRZEDMIOTY NAUCZANIA Razem godzin
Przedmioty ogólnokształcące
1. Podstawy przedsiębiorczości 20
Przedmioty w kształceniu zawodowym teoretycznym
1. Materiałoznawstwo roślinne 30
2. Materiałoznawstwo nieroślinne 10
3. Kulturowe podstawy florystyki 10
4. Środki wyrazu twórczego 20
5. Kompozycje florystyczne 45
6. Przedsiębiorstwo florystyczne 25
7. Język angielski we florystyce 30
Przedmioty w kształceniu zawodowym praktycznym
1. Wykonywanie kompozycji florystycznych 170
Semestralny wymiar godzin obowiązkowych zajęć edukacyjnych: 360

Praktyki zawodowe 4 tygodnie w II semestrze

Tylko nasza szkoła zapewnię pracownie florystyczną oraz wszystkie potrzebne materiały do zajęć. Ty za nic nie płacisz! Zajęcia odbywają się z wykorzystaniem kwiatów żywych, oraz sztucznych.

Posiadamy wykwalifikowaną kadrę oraz przyjazna atmosferę.

Florysta to kierunek w którym uczą się osoby zarówno młode jaki i po 50-ce!

Florysta to kierunek dostępny w naszych szkołach w Białymstoku, Suwałkach, Ostrołęce i Zamościu.